Regulering
Anne Speckens, directeur van het Radboud Universitair Medisch Centrum voor mindfulness, pleitte dit weekend in NRC voor regulering van mindfulness in de zorg. Ze zegt dat mensen met chronische klachten veel baat hebben bij mindfulness. Ik behoor tot geen onderzoeksgroep, maar voor mij persoonlijk werkt het wel zo. Voordat ik de diagnose MS kreeg (de ziekte die ik toen al 12 jaar had), was ik depressief. Nus weet ik dat het één van de symptomen van de ziekte kan zijn. Ik bezocht een psychotherapeut, kreeg antidepressiva en het ging weer wat beter met me. Een bekende van me gaf mindfulness-cursussen en ik besloot mee te doen. Het gaf me prachtige inzichten. Ik besloot, als ervaren trainer, een opleiding tot mindfulness-trainer te volgen.
Intuïtie
Tot zover maakte ik allemaal puur intuïtieve keuzes; ik had nog steeds niet de diagnose. Inmiddels heb ik die wel., secundair-progressieve MS Ik heb persoonlijk veel baat bij mindfulness, bij de levensvisie en bij het regelmatig mediteren.
Ik bied ook één op één mindfulness-trainingen aan. Ik ben ervan overtuigd dat je er veel aan kunt hebben. Dat geldt voor iedereen. Met of zonder ziekte, met of zonder ongemakken. En ik heb er veel baat bij om mindfulness-lessen te geven. Ik doe mee met cursisten. Gewoon, aandacht geven aan wat er hier en nu met jou persoonlijk gebeurt.